WizTree 3 - en to tr translation catalogue (216 entries)

en: (Fast)
tr: (Hızlı)

en: (No Extension)
tr: (Uzantı Yok)

en: (Selecting ALL can be very slow!)
tr: (TÜMÜNÜ seçmek çok yavaş olabilir!)

en: (Warning: can be slow!)
tr: (Uyarı: yavaş olabilir!)

en: (You can hide the Donate button by making a donation)
tr: (Bağış yaparak Donate (Bağış) düğmesini gizleyebilirsiniz)

en: (click for more information)
tr: (Daha fazla bilgi için tıklayınız)

en: <Folder>
tr: <Klasör>

en: A keyboard enhancement utility that makes it easy to type accented and other special Unicode characters on a standard US/UK keyboard using easy to remember keyboard shortcuts.
tr: Hatırlanması kolay klavye kısa yollarını kullanarak standart ABD/İngiliz klavyesinde aksanlı ve diğer özel Unicode karakterleri yazmayı kolaylaştıran bir klavye geliştirme yardımcı programıdır.

en: A powerful yet easy to use web gallery downloading tool. It supports most of the popular image hosting sites (such as flickr, facebook, Google image search, imgur, deviantart etc.).
tr: Güçlü ancak kullanımı kolay bir web galerisi indirme aracı. Tanınan resim bulunduran sitelerinin çoğunu (flickr, facebook, Google görsel arama, imgur, deviantart vb.) destekler.

en: ALL
tr: TÜMÜ

en: About
tr: Hakkında

en: Add Folder
tr: Klasör Ekle

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Allocated
tr: Ayrılan

en: Alternate row colors
tr: Alternatif satır renkleri

en: Always Run as Administrator
tr: Daima Yönetici Olarak Çalıştır

en: An update is available
tr: Güncelleme mevcut

en: Apply Filter
tr: Filtre Uygula

en: As of version 2.0, WizTree can now also scan non NTFS hard drives, network drives, USB drives, and individual directories.
tr: Sürüm 2.0'den itibaren, WizTree artık NTFS olmayan sabit sürücüleri, ağ sürücülerini, USB sürücülerini ve ayrı dizinleri tarayabilir.

en: Attributes
tr: Öznitellikler

en: Auto
tr: Otomatik

en: Auto scan after making selection
tr: Seçim yapıldıktan sonra otomatik taransın

en: Bytes
tr: Bayt

en: CSV file
tr: CSV dosyası

en: Cancel
tr: İptal

en: Check for updates
tr: Güncellemeleri kontrol et

en: Check for updates now
tr: Güncellemeleri şimdi kontrol et

en: Clear
tr: Temizle

en: Click on the "View Update" button to learn more.
tr: Daha fazla bilgi için "Güncelleme Görüntüle" düğmesine tıklayınız.

en: Color
tr: Renk

en: Color Blind
tr: Renk Körü

en: Color By
tr: Renk Ölçütü

en: Colors
tr: Renkler

en: Command Prompt Here
tr: Burada Komut İstemi

en: Command Prompt windows - are you sure?
tr: Komut İstemi pencereleri - emin misiniz?

en: Confirmation
tr: Onay

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy Path
tr: Yolu Kopyala

en: Copy file and size info to clipboard
tr: Dosya ve boyut bilgisini panoya kopyala

en: Cut
tr: Kes

en: Dark
tr: Karanlık

en: Default
tr: Varsayılan

en: Delete (No undelete possible)
tr: Sil (Silme işlemi geri alınamaz)

en: Delete (to Recycle Bin)
tr: Sil (Geri Dönüşüm Kutusu'na)

en: Dismiss
tr: Reddet

en: Display Byte values
tr: Byte Değerlerini Göster

en: Display Dynamic values
tr: Dinamik Değerleri Görüntüle

en: Display GB values
tr: GB Değerlerini Göster

en: Display KB values
tr: KB Değerlerini Göster

en: Display MB values
tr: MB Değerlerini Göster

en: Display TB values
tr: TB Değerlerini Göster

en: Don't locate duplicates
tr: Yinelenenleri bulma

en: Don't show this again
tr: Bunu bir daha gösterme

en: Dump MFT File
tr: MFT Dosyasını Boşalt

en: Dumping MFT file, please wait...
tr: MFT dosyası boşaltılıyor, lütfen bekleyiniz...

en: Dumping file
tr: Dosyayı Boşalt

en: Dup Count
tr: Çift Dosya Sayısı

en: Dup Size
tr: Çift Dosyaların Boyutu

en: Duplicate Files:
tr: Yinelenen Dosyalar:

en: Duplicates only
tr: Sadece Yinelenen Dosyalar

en: Enable drag/drop
tr: Sürükle/bırakı etkinleştir

en: Enable gradient colors in treemap
tr: Ağaç haritasında eğim renklerini etkinleştir

en: Enter Supporter Code
tr: Destek Kodunu Giriniz

en: Enterprise license
tr: Kurumsal lisans

en: Error
tr: Hata

en: Error checking for updates:
tr: Güncellemeler kontrol edilirken hata oluştu:

en: Exclude Filter:
tr: Filtreyi Hariç Tut:

en: Exit
tr: Çıkış

en: Expand All
tr: Tümünü Genişlet

en: Explore Folder
tr: Gezgin Klasörü

en: Explorer windows - are you sure?
tr: Gezgin pencereleri - emin misiniz?

en: Export File Types to CSV file
tr: Dosya Türlerini CSV dosyasına aktarın

en: Export complete.
tr: Dışa aktarım tamam.

en: Export to .CSV file
tr: .CSV dosyasına aktar

en: Extension
tr: Uzantı

en: Failed to import CSV file
tr: CSV dosyası içe aktarılamadı

en: Failed to update Windows Explorer context menu
tr: Windows Gezgini içerik menüsü güncellenemedi

en: File
tr: Dosya

en: File Extension(s)
tr: Dosya Uzantısı

en: File Name
tr: Dosya Adı

en: File Search Filter:
tr: Dosya Arama Filtresi:

en: File Type
tr: Dosya Türü

en: File View
tr: Dosya Görüntüleme

en: File already exists - overwrite?
tr: Dosya zaten var - Üzerine yazılsın mı?

en: File group minimum size (set to 0 to disable file grouping)
tr: Dosya grubu minimum boyutu (dosya gruplandırmayı devre dışı bırakmak için 0'a ayarlayın)

en: File in
tr: Dosyada

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Files
tr: Dosya

en: Files in
tr: Dosyada

en: Filter Scan Results
tr: Filtre Tarama Sonuçları

en: Folder
tr: Klasör

en: Folders
tr: Klasör

en: For example, to type an à (a with grave accent), you press Ctrl+` then press a. These shortcuts work from any Windows application.
tr: Örneğin, bir à (a vurgu vurgulu ile) yazmak için Ctrl + `tuşlarına basıp a tuşuna basın. Bu kısayollar, herhangi bir Windows uygulamasından çalışır.

en: Generated by
tr: Tarafından üretildi

en: Height
tr: Yükseklik

en: Help support WizTree development by making a donation
tr: Bağışla WizTree'yi geliştirmemizi desteklemeye yardımcı olunuz

en: Help us make WizTree better!
tr: WizTree'yi daha iyi hale getirmemize yardım ediniz!

en: If you use WizTree commercially or you'd just like to support the freeware community then please make a donation by clicking on the Donate button at the top right of the screen. Thank you! :)
tr: WizTree'yi ticari olarak kullanıyorsanız veya sadece ücretsiz yazılım topluluğunu desteklemek istiyorsanız; lütfen ekranın sağ üst köşesindeki Donate (Bağış) düğmesine tıklayarak bağış yapınız. Teşekkürler! :)

en: Include Filter:
tr: Filtre Ekle:

en: Information
tr: Bilgi

en: Invalid Key - Please try again.
tr: Hatalı Anahtar - Lütfen tekrar deneyiniz.

en: It does this in the FASTEST way possible - you simply won't find any other application of this type that's quicker! Use the information WizTree provides to quickly locate and remove "space hogs" from your hard drive.
tr: Bunu mümkün olan EN HIZLI şekilde yapar - Bu türden daha hızlı başka bir uygulama bulamazsınız! WizTree'nin "boşluk canavarlarını" hızlı bir şekilde bulmak ve sabit diskinizden kaldırmak için sağladığı imkanları kullanın.

en: It doesn't require any complicated setup or project files - it just works.
tr: Herhangi bir karmaşık kurulum veya proje dosyası gerektirmez - Sadece işini yapar.

en: It is recommended that you copy and paste your supporter code.
tr: Destekleme kodunuzu kopyalayıp yapıştırmanız önerilmektedir.

en: Items
tr: Öğeler

en: Language
tr: Dil

en: Lifetime
tr: Ömürboyu

en: Light
tr: Aydınlık

en: Loading file list...
tr: Dosya listesi yükleniyor...

en: Loading tree...
tr: Ağaç yükleniyor...

en: Locate by Name, Size
tr: İsme, Boyuta Göre Bul

en: Locate by Name, Size, Date
tr: İsme, Boyuta, Tarihe Göre Bul

en: MFT Dump
tr: MFT Boşaltımı

en: MFT Dump cancelled...
tr: MFT Boşaltımı iptal edildi...

en: MFT data dump complete.
tr: MFT verisi boşaltımı tamamlandı.

en: MFT data dumped to file
tr: MFT verisi dosya boşaltımı

en: MFT file
tr: MFT dosyası

en: Match entire path
tr: Tam yolu eşleştir

en: Match file name only
tr: Sadece dosya adını eşleştir

en: Max files to display:
tr: Gösterilecek azami dosya sayısı:

en: Modified
tr: Değiştirme Tarihi

en: Monitor file system for changes
tr: Değişiklikler için dosya sistemini izleyin

en: Multiple
tr: Çoklu

en: New Instance
tr: Yeni İstek

en: No MFT root found!
tr: MTF kök dizini bulunamadı!

en: No update found.
tr: Güncelleme yok.

en: Normally the MFT is only scanned when an entire drive is selected. This option can speed up the scanning of folders containing a large number of files, but can be slower for smaller folders.
tr: Normalde MFT yalnızca sürücünün tamamı seçildiğinde taranır. Bu seçenek, çok sayıda dosya içeren klasörlerin taranmasını hızlandırabilir ancak daha küçük klasörler için daha yavaş olabilir.

en: Number of Decimal places to display
tr: Görüntülenecek Ondalık Basamak Sayısı

en: OK
tr: TAMAM

en: Only use digits 0 to 9 and letters A to F.
tr: Sadece 0-9 arası rakamları ve A-F arası harfleri kullanınız.

en: Open file on double click
tr: Dosyayı çift tıklatarak aç

en: Options
tr: Seçenekler

en: Path
tr: Konum

en: Percent
tr: Yüzde

en: Percent of Drive
tr: Sürücü Yüzdesi

en: Percent of Parent
tr: Ana Yüzdesi

en: Please install an older version of WizTree with a suitable version date, or purchase a new supporter code.
tr: Lütfen uygun bir sürüm tarihi olan eski bir WizTree sürümünü yükleyin veya yeni bir destekçi kodu satın alın.

en: Please restart WizTree as Administrator to dump the MFT file
tr: MFT dosyasını boşatmak için lütfen WizTree'yi Yönetici olarak tekrar başlatınız

en: Please select an NTFS formatted drive.
tr: Lütfen NTFS formatlı bir sürücü seçiniz.

en: Please visit the Antibody Software website for more great software, such as:
tr: Daha harika yazılımlar için lütfen Antibody Software web sitesini ziyaret ediniz:

en: Ready...
tr: Hazır...

en: Remove Folder
tr: Klasörü Kaldır

en: Reselect Child
tr: Ürünü Tekrar Seç

en: Reserved Space:
tr: Ayrılmış Alan:

en: Reset Configuration to default values
tr: Ayarları varsayılan değerlere sıfırlayın

en: Reset tree expansion
tr: Ağaç genişletmeyi sıfırla

en: Restart as Administrator
tr: Yönetici olarak tekrar başlat

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Treemap Image as .png file
tr: Ağaç Haritasını .png olarak kaydet

en: Scan
tr: Tara

en: Scan MFT (if possible) when a folder is selected for analysis
tr: Analiz için bir klasör seçildiğinde MFT'yi tarayın (mümkünse)

en: Scan complete in
tr: Tarama tamamlandı

en: Scanning...
tr: Taranıyor...

en: Select
tr: Seç

en: Select All
tr: Hepsini Seç

en: Select CSV file
tr: CSV Dosyası Seç

en: Select Folder
tr: Klasör Seç

en: Select Multiple
tr: Çoklu Seçim

en: Select None
tr: Hiçbirini Seçme

en: Select Parent
tr: Kaynak Seç

en: Select:
tr: Seç:

en: Selected Files
tr: Seçilen Dosyalar

en: Selection:
tr: Seçim:

en: Shades of Gray (single color)
tr: Grinin Tonları (tek renk)

en: Show Allocated Size on Treemap
tr: Ağaç Haritasında Ayrılan Boyutu Göster

en: Show File Types
tr: Dosya Türlerini Göster

en: Show Folder and File Names on Treemap
tr: Ağaç Haritasında Klasör ve Dosya Adlarını Göster

en: Show Free Space on Treemap
tr: Ağaç haritasında Boş Alanı göster

en: Show Treemap
tr: Ağaç haritasını Göster

en: Show horizontal lines in grids
tr: Izgaralarda yatay çizgileri göster

en: Show max modified date of all sub folders/files as folder's last modified date
tr: Tüm alt klasörlerin/dosyaların maksimum değiştirilme tarihini, klasörün son değiştirilme tarihi olarak göster

en: Size
tr: Boyut

en: Sorry, your supporter code is only valid for versions of WizTree with version date
tr: Üzgünüz, destekçi kodunuz yalnızca WizTree'nin sürüm tarihi veya daha eski sürümleri

en: Sorting file list...
tr: Dosya listesi sıralanıyor...

en: Space Free:
tr: Boş Alan:

en: Space Used:
tr: Kullanılan Alan:

en: Supporter Code
tr: Destek Kodu

en: Supporter code not valid for this version
tr: Destekçi kodu bu sürüm için geçerli değil

en: Supporter license
tr: Destekçi lisansı

en: Thank you for your support!
tr: Desteğiniz için teşekkürler!

en: The MFT is a special hidden file used by the NTFS file system to keep track of all files and folders on a hard drive. Scanning for files this way completely bypasses the operating system (Windows) and provides a huge performance boost.
tr: MFT, NTFS dosya sistemi tarafından bir sabit diskteki tüm dosya ve klasörleri takip etmek için kullanılan özel bir gizli dosyadır. İşletim sistemini (Windows) tamamen atlayarak dosyaları bu şekilde taramak büyük bir performans artışı sağlar.

en: They cannot both be selected.
tr: İkisi de seçilemez.

en: This version of WizTree has version date
tr: WizTree'nin bu sürümünün sürüm tarihi var

en: Total Files:
tr: Toplam Dosya:

en: Total Size
tr: Toplam Boyut

en: Total Space:
tr: Toplam Alan:

en: Tree View
tr: Ağaç Görünümü

en: Tweaks
tr: İnce ayarlar

en: UI Theme
tr: UI Teması

en: Upgrades until:
tr: Şu tarihe kadar yükseltme:

en: Use WizTree classic theme
tr: WizTree klasik temasını kullan

en: Version Date:
tr: Sürüm Tarihi:

en: View Update
tr: Güncellemeyi Göster

en: WARNING: Take care not to remove any files that are required for the correct operation of your PC!
tr: UYARI: PC'nizin doğru çalışması için gerekli olan herhangi bir dosyayı kaldırmamaya dikkat ediniz!

en: Warning
tr: Uyarı

en: What is WizTree?
tr: WizTree nedir?

en: What makes WizTree so fast?
tr: WizTree'yi bu kadar hızlı yapan nedir?

en: When scanning NTFS formatted hard drives (most modern hard drives use this format), WizTree reads the hard drive's Master File Table (MFT) directly from the disk.
tr: NTFS formatlı sabit sürücüler taranırken (modern sabit disklerin çoğu bu biçimi kullanır), WizTree sabit diskin Ana Dosya Tablosunu (MFT) doğrudan diskten okur.

en: Width
tr: Genişlik

en: Windows Explorer context menu
tr: Windows Explorer bağlam menüsü

en: WizFile is an extremely rapid file finder application that uses methods similar to WizTree to rapidly index your hard drives. File search results are returned instantly as you type. WizFile provides a real time view of all files on your hard drives - any changes to the file search results will be updated in real time as they occur. It requires minimal CPU and RAM usage and has a negligible impact on the performance of your PC.
tr: WizFile, sabit sürücülerinizi hızlı bir şekilde indekslemek için WizTree'ye benzer yöntemler kullanan son derece hızlı bir dosya bulma uygulamasıdır. Siz yazarken dosya arama sonuçları anında döndürülür. WizFile, sabit sürücülerinizdeki tüm dosyaların gerçek zamanlı görünümünü sağlar; dosya arama sonuçlarında yapılan herhangi bir değişiklik, meydana geldikçe gerçek zamanlı olarak güncellenecektir. Minimum CPU ve RAM kullanımı gerektirir ve bilgisayarınızın performansı üzerinde ihmal edilebilir bir etkiye sahiptir.

en: WizTree is the world's fastest disk space analyzer. It scans your hard drive and shows you which files and folders are using the most disk space.
tr: WizTree, dünyanın en hızlı disk alanı analizcisidir. Sabit diskinizi tarar ve hangi dosya ve klasörlerin en fazla disk alanını kullandığını gösterir.

en: WizTree requires "Administrator" rights to enable high speed scanning of NTFS hard drives and to access all system files and folders. Click on the "Restart as Administrator" button to enable Administrator rights.
tr: WizTree, NTFS sabit disklerin yüksek hızda taranmasını etkinleştirmek, tüm sistem dosyalarına ve klasörlerine erişmek için "Yönetici" haklarına ihtiyaç duyar. Yönetici haklarını etkinleştirmek için "Yönetici Olarak Tekrar Başlat" düğmesine tıklayınız.

en: WizTree will now restart.
tr: WizTree şimdi tekrar başlatılacak.

en: You are about to open
tr: Açmak üzeresiniz

en: You can hide this message by making a donation
tr: Bağış yaparak bu mesajı gizleyebilirsiniz

en: Zoom in Treemap
tr: Ağaç Haritasına Yakınlaştır

en: Zoom out Treemap
tr: Ağaç Haritasına Uzaklaştır

en: canceled
tr: iptal edildi

en: files
tr: dosyalar

en: files - are you sure?
tr: dosya(lar) - emin misiniz?

en: is included within
tr: içinde yer alır

en: lifetime
tr: ömürboyu

en: or earlier.
tr:  için geçerlidir

en: seconds
tr: saniye

en: user license
tr: kullanıcı lisansı
